Vyhľadávanie


Kontakt

kapelaABC Dance
Rajecká dolina

Tel:
0904248446 - Vlado Hodas
0903502718 - Juraj Knapec
0911542401 - Jaro Jankech

E-mail: abc.dance@musik.sk

Vlado Hodas

Vyštudoval klarinet na ĽŠU.  Prvé skúsenosti nadobúda či už v dychovke alebo ako výpomoc rôznym domácim regionálnym skupinám.

Prvou vážnou skupinou "na stálo" bola skupina "LÚČ", kde  s   kapelníkom Milanom Capkom pôsobil 10 rokov. Tu sa mimochodom aj prvý krát stretáva s terajším kolegom Jurajom Knapcom.

V roku 1998 odchádza do Bratislavy do Orchestra "Musc Company", ktorý vedie dlhoročný člen Orchestra "Braňa Hronca": Gábor Koval.

Tento orchester účinkoval hlavne v Španielsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a tiež doma na Slovensku, kde o.i. boli niekoľko rokov hlavnou hudobno-tanečnou kapelou plesov VSŽ.

V Holadsku sa im podarilo natočiť dve CD u spoločnosti Tyrolia Records.

Viackrát hrali  plesy ambasád, benefičné koncerty a pod. V  spomínanom orchestri tiež účinkovalo množstvo známych umelcov ako napr. Oľga Záblacká, Marián Grexa, Otto Weiter, Jana Hubinská a množstvo  významných osobností slovenského i zahraničného šoubiznisu.

Vlado Hodás je v prvom rade multi-inštrumentlista, ovládajúci  niekoľko nástrojov ako je saxofón, klarinet, flautu, akordeón, ale i gitaru a keyboard. Môžete ho stretnúť a vypočuť  v Rajeckých Tepliciach, kde pravidelne účinkuje pre okolité hotely (Encián, Veľký Fatra,..). Už veľa rokov hráva  v miestnych liečebných kúpeľoch a v kúpeľnom dome Afrodita.

 

Jaroslav Jankech

Vyštudoval gitaru na súkromnom konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch

a  na Žilinskej univerzite  fakultu humanitných vied odbor hudby.

Začínal s vynikajúcimi kapelami POLLUX, 3+3, NEÓN, ktoré mali veľký motivačný vplyv na založenie vlasnej kapely -Malý Polux (ako nástupcovia ďaľšej z generácií POLLUXU), v ktorej sa tiež stretáva s Jurajom Knapcom.

Tu pôsobí do roku 1988, pretože odchádza na ZVS do Prahy.

V roku 1991 nastupuje do skupiny VIVA SOUND so zahraničným angažmá,

ku kapelníkovi Dušanovi Vrúblovi (dlhoročný člen skupiny Karola Konárika).

Táto skúsenosť mu umožnila spoznať tvrdú muzikanskú prácu, zdokonaliť sa,

a spoznať množstvo vynikajúcich muzikantov vo svojom obore. (Stuttgart, Baden Baden, Aachen, Lorch, Lörrach, Chur, Mittelberg, rakúske alpy...)

Po ukončení pôsobenia vo Viva Sounde spolupracuje so skupinou Ruda Krajčoviča a odchádzajú na výletnu zaoceánsku loď po Atlantickom oceáne.(Kanada, USA...)

Tu okrem vlasnej produkcie doprevádzajú aj vystúpenia mnohých svetoznámych

kabaretných umelcov, čo vyžaduje maximálnu hudobnú pofesionalitu.

V roku 1997 spolu s V Hodásom zakladajú skupinu ABC dance kde pôsobi doteraz.

Okrem tohto hlavného účinkovania hrá aj so skupinou " Po 20", (Bývalá skupina NEÓN: Dušan Knapec, Miro Jančúch, M.Rybár, M.Veselický  )

Juraj Knapec

Študoval na ĽŠU gitaru a základy teórie, avšak  už vtom čase  mu  viac učarovala hra na bicie nástroje, pri  ktorých nakoniec zostal a  profesionálne sa živil.

Prvú hudobnú skupinu založili už ako 15 ročný spolu s kamarátmi, a s terajším  kolegom J.Jankechom . (Malý Polux).

Pekné začiatky však prerušila ZVS.

Po jej ukončení v roku 1991 nastupuje opäť spolu s J.Jankechom do skupiny VIVA SOUND so zahraničným angažmá, ku kapelníkovi Dušanovi Vrúblovi (dlhoročný člen skupiny Karola Konárika).

Táto skúsenosť mu umožnila spoznať tvrdú muzikanskú prácu, zdokonaliť sa,

a spoznať množstvo vynikajúcich muzikantov vo svojom obore. (Stuttgart, Baden Baden, Aachen, Lorch, Lörrach, Chur, Mittelberg, rakúske alpy...)

Hudbou sa profesionálne živil 5 rokov. Po skončení zahraničného angažmá  sa vrátil na miestne javiska so skupinou LÚČ (kapelník M.Capko), kde sa stretol s terajším členom kapely ABC dance  V. Hodásom. Obrovská radosť z hudby a vystúpení (svadby, plesy, zábavy...), ho napriek neskoršej niekoľkoročnej pauze motivovali apäť vystúpiť na javisko.

Od roku 2013 sa stáva členom skupiny ABC dance.